Vaneska Bohánská ze 6. A se v týdnu od 22. do 26. 1. 2023 zapojila do bojů na 20. Olympiádě dětí a mládeže. Byla vybrána do týmu Královéhradeckého kraje pro alpské lyžování a čekaly ji obří slalom, slalom a paralelní slalom družstev.

Jelikož ji třída a p. uč. Strnková vloni slíbily, že pokud se na olympiádu dostane, přijedou jí fandit, a jelikož se slib musí dodržet, vydali se v úterý 24. 1. její spolužáci na sjezdovku do Horních Míseček. Vybavili se různými trumpetami, řehtačkami a transparenty, aby jim fandění dobře šlo. Malý zvukový trénink začal již v autobusu, hlavní pokřik si nechali na závod. A pokud jste viděli přenos na ČT Sport, tak jste se mohli přesvědčit, že Vaneska měla opravdu bouřlivou podporu. Vanese se na slalomové trati dařilo, zvládla obě soutěžní kola a skončila na 10. místě ze 42 závodnic. Vzhledem k tomu, že patřila k nejmladším závodnicím, to bylo naprosto skvělé umístění.

A my jako třída jsme si celý den náležitě užili. V průběhu dne, který provázelo nádherné slunečné počasí, jsme fandili u závodní trati, vyšlápli si sjezdovku až nahoru na Medvědín, spořádali řízky od maminek, se spoustou legrace se snažili dostat zpět dolů z prudkého kopce, fotili se s maskotem olympiády a na závěr se podívali do olympijského domu. Zde na nás čekala herní zóna s virtuální realitou, trenažér handbike-kola a běžeckého lyžování, biatlonová střelnice či balance board. Všechna stanoviště jsme s nadšením vyzkoušeli a pak už nás čekala jen jízda domů.

Vanesce přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů a děkujeme za krásný den. 😛

FOTO A VIDEO Z  AKCE:

Martina Nováková a Pavlína Strnková