17. ročník regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, které pořádá SPŠCH v Pardubicích, zaznamenal letos rekordní účast. Školní kola absolvovalo více než 7 600 žáků devátých tříd. Pět set nejúspěšnějších postoupilo do krajských kol.

Jedná se tak o největší soutěž svého druhu, která svým významem už přesáhla hranice regionu a stala se celorepublikovou záležitostí. V letošním školním roce soutěžily v našem regionu základní školy z 5 krajů – Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského, Libereckého a Vysočina. 

I my na Klicperce máme úspěšného chemika Jakuba Čiháka z 9. A, který v tak obrovské konkurenci prokázal své výborné schopnosti v oblasti chemie. V krajském kole obsadil krásné 6. místo, z něhož postoupil do kola regionálního, kde se umístil na místě 16. Společně se svými spolužačkami Kristýnou Matysovou a Adélou Vojtovou, které se v krajském kole také neztratily a umístily se v první čtvrtině výsledkové listiny, tak zajistil škole celkové 12. místo mezi zúčastněnými školami našeho regionu.

Čestné uznání a ceny si Kuba převzal na slavnostním vyhlášení výsledků dne 21. března 2024 v pardubickém ABC klubu, které mělo podobu společenské události. Děkujeme a gratulujeme.

                                                                                                                                                                 Irena Doležalová