PODÍVEJTE SE, jak se v průběhu měsíce děti naučily tři rytmické taneční hry na písničky. Dokud nám počasí přeje, snažíme se být venku na hřišti a v parku, kde si hrajeme. Děti dostaly další odznak v rámci celoroční aktivity, tentokrát jsme se zaměřili na ježka bělobřichého.

I když říjen byl kratší díky podzimním prázdninám, stihli jsme vyrobit další zajímavosti. Z bramborových razítek jsme tiskli obrazy. Z ovocných čokoládových špízů jsme se olizovali až za ušima, a ještě jsme zjistili, jak jsou pro lidi vitamíny důležité. Tvořili jsme z papíru – ježka, dýně i z přírodnin – baletku.

V herně i venku hrajeme a poznáváme nové hry. Zahráli jsme si na lovce podzimních pokladů. Zjistili, že slovo „děkuji“ je klíčové pro hru Kouzelný prsten. Pořádně jsme se zasmáli například u hry „Šli tři opice“.

Poznali jsme další říjnové pranostiky. Prozkoumali jsme svátky, které právě byly aktuální. Naučili novou básničku, přečetli skoro celou knihu o Neználkovi. Povídali jsme si o přípravě zvířat na zimu i o povolání, které nás v budoucnosti opravdu láká.

Říjen nám rychle utekl a listopad nám jistě přinese další zajímavosti.

Vychovatelky ŠD 2. tříd – Pavlína Zmítková a Barbora Šimonová