PODÍVEJTE SE, jak se v pondělí 6. března 2023 na naší škole uskutečnil Olympijský trénink Sazka Olympijského víceboje.

Celá naše škola se tento rok zapojila do největšího školního sportovního projektu „Sazka Olympijský víceboj“, kdy žáci 1. stupně plní sportovní disciplíny Olympijského diplomu a žáci 2. stupně zjišťují svou výkonnost v Odznaku všestrannosti. Vzhledem k tomu, že se téměř všichni žáci i učitelé do tohoto projektu zapojili opravdu aktivně, usmálo se na nás štěstí a naše škola byla vybrána a odměněna Olympijským tréninkem s účastníkem OH v Rio de Janeiru, bronzovým medailistou na ME a držitelem mezinárodní i české ceny Fair play, šermířem Jiřím Beranem a dalšími sportovci a trenéry.

Žáci 4., 5. a 6. tříd se tak sešli v tělocvičně, kde nám Jiří Beran v úvodní besedě představil sebe a svůj sport. I nějakou tu medaili jsme si obtěžkali. Poté žáci dostali i prostor položit několik zvídavých otázek. Fakt, že se zdaleka nedostalo na všechny, značí, že Jirka a jeho ne tak obvyklý sport, děti opravdu zaujal. Pak už se děti rozdělily a jedna část se odebrala na povídání a kvíz o olympijských hodnotách, ta druhá zůstala v tělocvičně, kde si užívala zábavné pohybové aktivity.

Na závěr celé akce proběhlo focení, autogramiáda a předání drobných dárků. Bylo to krásně prožité dopoledne a my doufáme, že si třeba zase někdy budeme moci podobnou akci zopakovat J

Sportu zdar!

Pavlína Zmítková

Poděkování patří Pavlíně Zmítkové za skvělou organizaci celé akce. 🙂