Poslední týden v dubnu jsme se vydaly do hlavního města Irska, kde jsme v rámci projektu Erasmus+ absolvovaly týdenní kurz zaměřený na rozšíření našich znalostí v oblasti anglického jazyka.

Hned první den se konal mezinárodní food festival, kde jsme ochutnaly tradiční jídla z různých zemí a zároveň dostaly příležitost seznámit se s našimi novými spolužáky ze všech koutů Evropy a začít konverzovat v angličtině. Ačkoliv se v našem kurzu sešla národnostně různorodá parta, velmi rychle jsme se všichni skamarádili a kromě kurzu jsme společně trávili i volný čas, poznávali irskou kulturu a vzájemně si vyměnili své zkušenosti z našich škol. Nezapomenutelným zážitkem byla lekce irských tanců s temperamentním tanečním lektorem Johnem.

Z pobytu si přivážíme nejen krásné zážitky, nově navázaná přátelství, ale také hlavně cenné zkušenosti a tipy do výuky. Díky našemu irském učiteli Tomovi jsme se zdokonalily v angličtině a zároveň si osvojily spoustu zajímavých výukových metod. Už se moc těšíme, až tyto nově nabyté znalosti vyzkoušíme s našimi žáky na Klicperce. Na fotografie se podívejte ZDE.

Děkujeme vedení školy za možnost se kurzu zúčastnit a splnit si tak svůj sen.

Andrea Maxová

Barbora Syřiště Steklá

Financováno Evropskou unií. Vyjádřené názory a stanoviska však představují názory a stanoviska autorů a nemusí nutně odrážet názory a stanoviska Evropské unie nebo DZS. Evropská unie ani poskytovatel grantu za ně nenesou odpovědnost.