Melichar Pospíšil

Pondělí

V pondělí 25. září jsme vyrazili z Nového Bydžova v 14:00. Přejížděli jsme přes Německo, Nizozemsko, Belgii až do Francie. Z Francie jsme odjeli Euro Tunelem do Velké Británie. Do Francie jsme se dostali až v úterý.

Úterý

V úterý 26. září jsme zhruba v 8:30 dorazili na meeting point blízko u O2 Areny. Viděli jsme Elizabeth Tower, Palace of Westminster, Westminster Abbey, Downing Street, Piccadilly Circus, China town, Buckingham palace, Trafalgar Square. Tento den jsme zakončili krásným výhledem z London Eye.

Středa

Ve středu 27. září jsme jeli do přístavního města Portsmouth. Viděli jsme loď Victory která byla v bitvě u Trafalgaru, a na které zemřel admirál Nelson. Také jsme viděli pozůstatky z lodě Jindřicha VIII., Mary Rose.

Čtvrtek

Ve čtvrtek 28. září jsme jeli do dvou měst. Dopoledne jsme jeli do Windsoru. Tam jsme si prošli Windsor Castle. Po obědě jsme jeli do Oxfordu. Mohli jsme si projít prostory New College k nimž patří místa, kde se natáčely scény z filmů Harry Potter.

Pátek

V pátek 29. září jsme byli znovu v Londýně. Z meeting pointu jsme vyrazili na Tower Bridge. Potom co jsme přešli Tower Bridge, jsme pokračovali do Tower of London, kde jsme viděli korunovační klenoty. Dále jsme vyrazili do míst, kde se natáčela příčná ulice v Harry Potterovi. Vyrazili jsme se podívat na památník velkého požáru který způsobil velké škody například na St. Paul’s Cathedral,  kterou jsme si mohli také prohlédnout. Dále jsme se pomocí lodě posunuli do Greenwich park kde jsme viděli nultý poledník a měli jsme krásný výhled na celý Londýn. Poté jsme už jen nastoupili do autobusu. A jeli směr Nový Bydžov.

 Sobota

V sobotu 30. září jsme se v 12:45 dostali do Nového Bydžova.

Tímto bychom chtěli poděkovat pánům řidičům za odvoz a cestu.

Slečně průvodkyně za milý přístup a zajímavé informace.

Ale největší dík patří paním učitelkám, H. Ryglové, A. Maxové a J. Reiszové.

DĚKUJEME!

Kristýna Matysová

Podívejte se na fotografie z tohoto zajímavého zájezdu.