Skvělé umístění v regionální soutěži v CHEMII

Žáci 9. A třídy Maxmilián Rypl a Adam Žďárský se v soutěži Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR (212 soutěžících krajského kola), umístili na výborném 8. až 11. místě. Kvalifikovali se tak do regionálního finále, kam postoupilo 30 nejlepších.
Ve středu 21. 4. 2021 se uskutečnilo regionální finále soutěže, které bylo z důvodu protiepidemických nařízení realizováno distančně formou on-line testu. 290 žáků ze všech zúčastněných krajů absolvovalo náročnější test teoretických znalostí, který se skládal z 22 otázek zaměřených na obtížnější názvosloví, správný zápis reakcí, vyčíslování rovnic, chemické výpočty a další chemické znalosti. Na vypracování testu byl stanoven limit 70 minut.
PODÍVEJTE SE, jak ve velké konkurenci excelovali i v regionálním finále. Adam Žďárský skončil na 14. místě a Maxmilián Rypl na 18. místě. Pro čestné uznání a odměny jsme byli pozváni ve čtvrtek 27. 5. 2021 do Pardubic, kam jsme jeli s paní učitelkou Romanou Řehořkovou, která vyhrála 5. místo za nejlepší učitelku, protože jsme oba umístili nad 20. místem.
Maxmilián Rypl a Adam Žďárský, žáci 9. A třídy

Gratulace k výbornému umístění, díky za reprezentaci školy. Přejeme další úspěchy nejen v chemii a šťastné vykročení na střední školu. 🙂
vedení školy

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov