Naši kuchtíci z 6. ročníků vařili zdravě …

Během distanční výuky se naši žáci zúčastnili programu Zdravé pětky, kde lektorka Radka Drobná seznámila žáky v rámci online výuky v hodinovém bloku zábavnou interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Jejich výsledky si můžete prohlédnout ZDE.

Motto Zdravé Pětky zní: „Drž si zdravou pětku v jídelníčku, ať máš energii na jedničky v žákovské! Když budeš jíst pravidelné 5× denně a myslet na dostatek ovoce a zeleniny, budeš se cítit lépe a budeš se snáz soustředit nejen na školu, ale hlavně na věci, které tě baví. A to celý den – od snídaně po večeři!“

Zdravá Pětka je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování.

Jak se lze stravovat chutně a zdravě si žáci následně ověřili. Měli si vyhledat recept uvedený na internetových stránkách Zdravé pětky, nakoupit potřebné suroviny a jedno jídlo připravit. Jak se to šesťákům podařilo, zjistíte z přiložených fotografií. Děkujeme maminkám, babičkám a ostatním rodinným příslušníkům za podporu svých dětí při plnění úkolů.

Třídní učitelky 6. ročníků

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov