Druháci na škole v přírodě v Ruprechticích u Broumova

V termínu od 9. do 13. 6. 2008 se žáci 2.A a 2.B pod vedením vyučujících Mgr. Ilony Novákové, Mgr. Marie Soukupové a vychovatelky Hany Kopecké zúčastnili školy v přírodě. Tento rok jsme zamířili do Ruprechtic u Broumova. Zde jsme byli ubytováni v penzionu Malý dům.

Během našeho pobytu jsme podnikli několik výletů. Cestou tam jsme se zastavili v Ratibořicích, kde jsme navštívili zámek, prošli se ke Starému bělidlu a k Viktorčinu splavu. V dalších dnech následovaly ještě dva celodenní výlety vlakem do Adršpašských skal a do bludiště na Ostaši. V Adršpašských skalách se kromě krásné procházky mezi skalami děti svezly na lodičkách, v bludišti si potom mohly vyzkoušet své orientační schopnosti.

Během našeho pobytu si žáci také změřili své síly v různých dovednostních a postřehových soutěžích. Došlo i na opékání špekáčků a zpěv při kytaře. Pět dnů rychle uteklo a náš pobyt se pomalu chýlil ke konci. Jak to bývá, je třeba určit nejlepšího z nejlepších. Uznání si zaslouží všechny děti nejenom za to, jak dobře snášely své odloučení od rodičů, ale i za to, jak obětavé a statečné byly při výletech a soutěžích. Zvítězit může nakonec jen jeden. V celkovém hodnocení zvítězila J. Bednářová, druhá byla I. Samková a na třetím místě skončila M. Ortová. Letošní škola v přírodě se vydařila a už se všichni těšíme na další v příštím školním roce.

Závěrem bychom chtěli všichni poděkovat těm rodičům, kteří drobnými dárky přispěli do zavěrečné tomboly pro děti.

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov