Zlatokopecká výprava na Aljašku

PODÍVEJTE SE, jak jsme se letos vypravili na školu v přírodě do Poniklé v Krkonoších. Už ve škole jsme se připravovali na to, že to bude zlatokopecká výprava. Vyprávěli jsme si o zlaté horečce, o výpravách na Aljašku, dokonce jsme si ušili měšce na zlato.

První dny pobytu jsme hráli různé hry a plnili úkoly, abychom si vydělali dostatek peněz a mohli si koupit potřebné vybavení na výpravu na Aljašku – saně, psí spřežení, stan, lopotu, krumpáč a další potřebné věci. Kdo měl málo peněz, musel si půjčit v bance.

Také jsme se většinou sami starali o své žaludky, protože jsme měli objednané jen obědy, a tak někdo z nás poprvé v životě škrábal brambory nebo myl nádobí.

Nezapomněli jsme ani na poznávání kraje, a tak jsme se vypravili do Vrchlabí, kde jsme si v Krkonošském muzeu prohlédli výstavu Kámen a život.

V Poniklé jsme byli na exkurzi ve firmě Rautis, kde se vyrábějí vánoční ozdoby ze skleněných perel a jednu jsme si všichni v dílně také zkusili vyrobit. Dále jsme navštívili Muzeum krkonošských řemesel, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o historii a životě v Krkonoších a také jsme viděli , co všechno dokázaly vyrobit šikovné ruce místních obyvatel.

Ve čtvrtek jsme už měli všichni potřebné vybavení na cestu za zlatem, a tak jsme vyrazili k řece. Tam si každá zlatokopecká parta vytyčila svůj claim a všichni se pustili do hledání zlata. Potom jsme nalezené zlato zvážili a určili vítěze. Nejúspěšnějším zlatokopem se stal Filip Valášek, na druhém místě se umístil Matěj Vraštil a třetí byla Hanička Houdeková.

Počasí nám celkem přálo, takže jsme si to na škole v přírodě pěkně užili.

Ilona Nováková a IV.B

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde