Zhodnocení tábora Nebákov 2011

Je to už rok, co jsme se setkali a dělili se o naše zážitky z tábora. Chtěl bych opět trošku přispět s našimi žhavými novinkami. Opět jsme se vrátili do Českého ráje, do chatové osady Nebákov, která je obklopena malebnými skalami, rybníkem a krásnými lesy. Téma letošního tábora nás zavedla do doby kamenné. Zruční vedoucí připravili dřevěnou mapu pro celotáborovou hr u, která nás provázela celých 12 dní. O kožešiny a převleky též nebyla nouze, tím také děkuji firmě KARA Trutnov za velikou pomoc. Děti se učily samostatnosti, ale i kolektivnímu cítění. Při cestě za nebákovským pokladem děti sbíraly indicie, pluly na voru, který si vybudovaly k těmto účelům, učily se orientovat podle mapy a fotografií okolí, pekly placky na vlastních pecích, vytvářely z hlíny věstonické Venuše. Také se učily obchodovat a taktizovat, šetřit penízky a nebákovské pazourky na závěrečný jarmark, který byl letos opravdu plný překrásných a hodnotných cen.  Je toho mnoho, co by se dalo napsat, mnoho nových her, soutěží. Snad děti povypráví samy. Ta úžasná atmosféra, kolektiv, parta, která se vytváří během pobytových dnů. Děti, které zpívají za každého pěkného počasí u táboráku, poslouchají kytaru, drží se kolem ramen a jsou zapálené do všeho… Oproštěny od konzumního života, televize, počítačů a naprosto spokojeny.
A přesto nám pár dní nepřálo počasí, ale posloužila nám jídelna, kde jsme vyráběli krásné obrázky na trička, technikou stírání voskovek na textil přes šablony nebo jsme se věnovali zažehlování korálků, či různým kvízům a soutěžím. Snažili jsme se vyplnit veškerý čas, aby se i těm menším nestýskalo.
Do okolí jsme se vydali na dva výlety, část dětí na kolách na hrad Kost a druhá část na Trosky.
Doufám, že naší odměnou budou spokojené děti a rozebrané přihlášky na další krásný tábor 2012.
Přeju si, ať nám rok uteče a ať se opět sejdeme na táboře ve zdraví a s chutí udělat dětem krásné dny na které budou dlouho vzpomínat.
Ještě na závěr bych chtěl velmi poděkovat Základní škole Klicperova Nový Bydžov, paní Lukšové za výbornou přípravu a bezvadnou spolupráci, též městu Nový Bydžov za udělení finančního grantu, všem sponzorům, ať z řad rodičů nebo firem. Veliké poděkování patří všem vedoucím, kteří odvedli opravdu obrovský kus práce a svůj čas věnovali dětem – byli naprosto výborní.

 Díky moc.
Vojtěch Nováček

Vedení školy moc děkuje všem  organizátorům tábora za skvěle odvedenou práci při přípravě a realizaci tábora.
Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov