Vyzkoušej svou logiku v LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Logická olympiáda – LETÁK. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Soutěž je vyhlášena pro tři kategorie:
Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (1. – 5. třída).

Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií).

Kategorie C: studenti všech druhů středních škol, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Soutěže se mohou zúčastnit pouze studenti běžného denního studia SŠ (gymnázium, SŠ, učiliště, konzervatoř atd). Maximální věk studenta je omezen na 20 let, soutěžit tedy můžou jen děti a studenti mladší než 1.9.1993.

Harmonogram soutěže:
1. srpna 2013 – 30. září 2013 – registrace soutěžících a škol

Nominační kolo pro

kategorii A: žáci prvního stupně základních škol ve dnech 1. – 7. října 2013

kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. – 14. října 2013

kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21. října 2013

V nominačním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 30 minut (kategorie A, B) nebo 35 minut (kat. C), takže je možné jej řešit během jedné vyučovací hodiny. Nejlepší řešitelé postoupí do krajských kol.

8. listopadu 2013: krajská kola

V tento den proběhnou ve všech krajích prezenční krajská kola. Nejlepší řešitelé postoupí do finále.

25. listopadu 2013: finále v Míčovně Pražského hradu

Každý, kdo chce soutěžit, se musí během srpna a září zaregistrovat pod svou e-mailovou adresou. Registrace z minulých let nejsou platné! Celý proces je velmi jednoduchý. Na e-mailovou adresu bude soutěžícím zasláno jejich heslo a veškeré informace o soutěži. Každý účastník proto potřebuje mít svůj vlastní platný a jedinečný email. V případě potřeby lze e-mail snadno založit na některém ze známých serverů, např. www.seznam.cz.

Soutěžící se registrují na stránce Vstup do soutěže kliknutím na Chci se zaregistrovat a vyplněním osobních údajů – email, jméno, škola, třída, kategorie, případně nepovinně adresa a telefon. Rodiče dětí mladších 15 let poprosíme i o souhlas s použitím osobních údajů dětí pro účely soutěže.

Do několika minut po registraci systém vygeneruje přihlašovací heslo, které bude sloužit ke vstupu do profilu soutěžícícho a především pro přihlášení se do nominačního kola soutěže, které se bude vyplňovat on – line. Pokud přístupové heslo nedostanete, zkontrolujte spam a koš a případně si vyžádejte nové heslo na stránce Vstup do soutěže / Zapomněl jsem heslo. Pokud ani potom heslo nedostanete, pak máte buď plnou schránku – řešením je promazat emaily a nastavit email na neomezenou kapacitu nebo máte chybu v emailu, pak nám napište na info@logickaolympiada.cz.

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde