Výsledky soutěže v poznávání rostlin 2019

Výsledkové listiny:
1. kategorie, 2. kategorie, 3. kategorie, 4. kategorie. FOTO.

Dne 29. 5. 2019 se na naší škole konala regionální soutěž v poznávání rostlin, která proběhla za účasti 90 žáků z devíti škol našeho blízkého okolí (ZŠ Hlušice, ZŠ Chlumec nad Cidlinou, ZŠ Kosičky, Gymnázium NB, ZŠ Karla IV. a ZŠ V. Kl. Klicpery z Nového Bydžova, ZŠ Plotiště, ZŠ Smidary a ZŠ Skřivany). Mladí přírodovědci ve čtyřech kategoriích, od nejmenších prvňáčků po ostřílené deváťáky, určovali rodová a druhová jména až 40 živých rostlin.

Znalosti žáků na předních místech byly často velmi vyrovnané a rozhodovalo každé malé zaváhání. V nejmladší kategorii se na prvních třech místech umístili: M. Kořínková a M. Novák (ZŠ Skřivany) a Fr. Vraštil (ZŠ Kosičky). V kategorii 3. až 5. tříd nejlépe zabodovaly: M. Vítková a L. Fedaková (ZŠ Skřivany) a R. Bartoušková (ZŠ V. Kl. Klicpery, NB). Potěšilo také těsné umístění našich žáků na 4. – 8. místě (A. Bartouškové, J. Čiháka a Vl. Formana), kteří za vítězkou zaostali o pouhé 3 body. V mladší kategorii 2. stupně se vítězi stali: A. Kořínková, K. Vaníčková a J. Mansfeld (ZŠ Skřivany). Ocenění za výkony v kategorii 8. až 9. tříd si odnesly E. Mansfeldová a B. Marková (Gymnázium, NB) a E. Sirotková (ZŠ Karla IV.). Všem vítězům gratulujeme.

Na závěr bychom chtěli poděkovat paní uč. Skalické a paní uč Vejrové, které dohlížely na hladký průběh soutěže, dále panu Soukupovi a vyučujícím naší školy, kteří pomáhali zajistit rostlinný materiál i žákyním 9. A, které zodpovědně pomáhali s organizací. A v neposlední řadě i všem soutěžícím a jejich pedagogům.

I. Doležalová
Vedení školy vyjadřuje poděkování paní učitelce Ireně Doležalové za výbornou přípravu a organizaci celé soutěže. 🙂

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC