Co viděli sedmáci v Praze?

PODÍVEJTE SE na fota.
Postřehy žákyň 7.A Barbory Víghové a Lindy Kolčové.
V úterý 10.11 2013 jsme měli možnost navštívit naše hlavní město Prahu. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží, a vlakem jsme jeli do Chlumce n. Cidlinou, kde jsme přestoupili na vlak který nás odvezl až do Prahy na hlavní nádraží. Od tamtud jsme šli na Václavské náměstí, kde jsme čekali na paní průvodkyni, s kterou jsme poté šli na metro. Metrem jsme se dopravil na stanici Malostranská. Tramvají jsme dojeli až k Pražskému hradu (v tramvaji jsme si také připomněli zákon setrvačnosti a akce a reakce) :). Na Pražském hradě jsme viděli chrám sv. Víta, výměnu stráží, Matyášovu bránu, baziliku sv. Jiří, Muzeum Pražského hradu, Zlatou uličku a nakonec věž Daliborku, kde jsme si mohli koupit sladkou odměnu v podobě trdelníku. Od paní průvodkyně jsme dostali pracovní listy, které jsme vyplnili. Vyplněné listy jsme odevzdali a jeli metrem, kde jsme se rozloučili s paní průvodkyní. Odešli jsme na vlakové nádraží kde jsme počkali na vlak. Ve vlaku se každý zabavil svou zábavou-posloucháním písniček, hraním her nebo čtením knížek, někteří i usnuli. Do Nového Bydžova jsme dorazili před pátou hodinou. Výlet se nám všem velice líbil. Rádi bychom si výlet někdy zopakovali.
Postřehy žáka 7. B Jirky Svěceného.
Dne 10. 12. jsme se vydali na dlouhou cestu do Prahy. V 7 hodin jsme se sešli na bydžovském hlavní nádraží. Když přijel vlak nastoupili jsme do bydžovsko–chlumeckého expresu. Asi za hodinu jsme dorazili do Prahy. Rychle jsme se vyprostili z vlaku a čekali na další povel – Směr Václavské náměstí. Prošli jsme Václavák a u sochy patrona české země jsme si připomněli něco z dějepisu.
Pak jsme se vrhli do Mc´Donaldu, ale čekalo nás zklamání. Bylo ještě snídaňové menu. Poté nás čekal hlavní hlavní bod programu – Pražský hrad, po kterém nás prováděla paní průvodkyně. Prohlédli jsme si hradní nádvoří, střídání stráží, chrám sv. Víta, starý královský palác a dokonce i Zlatou uličku. Prohlídku jsme zakončili věží Daliborka. Na závěr jsme vyplnili pracovní list a za správné vyplnění dostali malý dárek.
Výlet se nám líbil a už se těšíme na další.

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde