TĚŠÍTE SE? TĚŠTE SE! PODROBNÝ PROGRAM.

PODROBNÝ PROGRAM OTEVŘENÉ ŠKOLY – BŘEZEN, DO KNIHY S KLICPERKOU VLEZEM…
Středa 13. 3. 2019
15.00-19.00
– Při vstupu do školy (hlavní vchod) si vyzvednete orientační plánek a herní kartičku. Za splněné úkoly na vás v cíli (mezipatro) bude čekat drobná odměna.
-Všechny třídy si pro návštěvníky naší školy připravily se svými třídními učiteli výlet do oblíbených dětských knih. Neváhejte a prožijte společně s námi to pravé knižní dobrodružství. Na vaši návštěvu se těšíme mezi 15.00- 19.00.
-Kromě kmenových tříd pro vás budou otevřeny učebny přírodopisu (program třídy 9. A), fyziky (pokusy) a výtvarné výchovy (středověký písařský stánek). Navštivte i školní klub. Ve třídě 9. A si zavzpomínejte nad školními foto-kronikami. Pokochejte se pohledem na knihy rekordmanky, které do školy přinesly děti v rámci vyhlášené detektivní soutěže Hledá se kniha. Našli jsme knihu nejmenší, nejtěžší, největší a nejstarší. V této učebně na vás čeká také výstava psacích strojů.
– Počítačová učebna se stane zázemím pro novobydžovského spisovatele pana Michala Vrbu. Od 16.30 zde proběhne autorské čtení z ještě nevydané knihy nazvané Kolem Jakuba. Kniha by se měla ke čtenářům dostat v období podzim-zima 2019. V době od 15.00-19.00 si můžete zakoupit knihu Prak a požádat autora o věnování a autogram.
-Navštivte tělocvičnu školy a nenechejte si ujít besedu se spisovatelkou paní Lucií Seifertovou, autorkou knihy Dějiny udatného českého národa. Besedy proběhnou v 15.30 a v 17.30. V době od 15.00-19.00 si můžete u autorky vybrat a zakoupit knihy z její tvorby a i zde proběhne autogramiáda.
– Už jste unaveni? Využijte k občerstvení bufet U Knihomola.
-Na chodbě školy budou k zakoupení kvalitní dětské knihy napsané v angličtině a knižní obaly. Prohlédnout si můžete propagační materiály městské knihovny a městského muzea.
-Radostný Plecháček radostně vystoupí v 15.15 a v 17.15 na školním schodišti.
-Určitě nevynechejte ani vedlejší budovu, kde mají program připraveni naši nejmenší. Dokonce zde uvidíte nevídané. Čeká tu na vás pohromadě sto babiček! Jsou to Babičky Boženy Němcové v rekordní sbírce, která obsahuje sto různých vydání tohoto díla. Vzácnou sbírku nám laskavě zapůjčila paní Dobroslava Vágnerová.
Přesně v 17.00 bude slavnostně otevřena Klicperácká knihobudka. Do knihobudky lze knihy věnovat, můžete si je půjčit a vrátit, nebo si je ponecháte.
Velmi se na vaši návštěvu těšíme a doufáme, že s námi a s knihami prožijete úžasné odpoledne!

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde