Tábor 2015

Nejprve bych chtěl moc poděkovat Základní škole Klicperova za úžasný nápad pořádat tábory. Organizační před táborový maraton opět skvěle zvládla Helča Lukšová. A také velký dík patří všem drobným i méně drobným dárcům, či chcete li sponzorům. Tady asi všechny nevyjmenuji, neboť by mne velmi mrzelo, pokud bych na někoho zapomněl a on následně zapomene další roky na nás…Ale teď vážně, DĚKUJEME MOC.

Letošní téma bylo námořnické. Vše vypuklo v plné parádě dopoledne 11.7.2015 na bydžovském náměstí. Všichni vedoucí oblečení do modro-bílých pruhovaných triček, na hlavách pravé námořnické čepice. Vše podtrhoval maják, záchranný kruh a vlajka. Když jsme převzali posádku, čítajících 74 dětí, naskákali jsme do autobusu (jistě by bylo efektnější napsat do lodi) a dopravili jsme se na táborovou základnu Svatá Kateřina.
Tady nás čekala nelehká situace, stmelit všechny námořníky v jednu partu, která táhne za jeden provaz. Díky perfektně připraveným vedoucím jsme tento opravdu nelehký úkol vyřešili během pár námořních mil.
Pět oddílů: Kokosy na vodě, Poseidoni, Ledoborci, Suchomořci a Vodáci, bylo připraveno na pořádnou plavbu her, zábavy a legrace. Veškeré hry byly nejen hodnoceny posuny na celo táborové hře, ale také Šupinami. Což jsou táborové peníze, které si námořníci střádali a na konci tábora za ně nakoupili krasné dárky na jarmarku. Dále nás provázelo celým táborem získávání bobříků. Například bobříka síly, odvahy, plavce, zná většina z nás. Ale takového bobříka např. slušného chování, rovnováhy námořníka, rybáře, nebo rozbouřeného moře, možná žádný z vás nikdy nezískal. Dovedete si představit, když polovina družstva se má přepravit na předem vyrobeném voru přes celý náš rybník a zpět? Ale přitom nikdo nesmí mít mokrou hlavu! Ta spolupráce dětí, to nadšení, ten zápal, když opravdu jedou na jedné lodi. A právě teď jim opravdu o něco jde. Bylo to krásné je pozorovat a fandit jim. PODÍVEJTE SE, spousty fotek mluví za vše.
Díky krásnému počasí jsme si mohli zahrát spousty her. V lese například jsme lovili namočenou harpunou různé druhy ryb, nebo jsme museli uhlídat svojí oddílovou vlajku před nájezdy druhých týmů. Také hlavy námořníků by ly často zapojovány do různých strategických i početních her. V překrásném rybníce nebylo jen koupání a osvěžení, ale též jsme jezdily na různých, většinou nafukovacích, plavidlech. Večery jsme často trávili u táboráku. Zpěv celého tábora byl doprovázen kytarami, ale i díky vedoucímu Kamilovi, dechovými nástroji. Dozvěděli jsme se, že zobcová flétna má i své sestřičky. Všechny nám předvedl v akci a jako hřeb večera byl klarinet.
Námořníci měli možnost předvést i svoji zručnost. V ručních dílnách letos vyráběli překrásné obrázky tzv. ubrouskovou metodou. Věřím, že jejich výtvory dělají mnoha obdarovaným radost. Koncem tábora jsme absolvovali půldenní výlet do nedalekého arboreta, kde jsme nasáli atmosféru Keltského kalendáře.
Naše plavba skončila 25.7.2015. Pro děti si přijeli rodiče a nám zůstaly jen nádherné vzpomínky. Tak děti, díky za krásnou plavbu a někdy AHOJ!!!
Komu jsem ještě nepoděkoval? Přece vedoucím. Ti, kteří dají vše ze sebe, aby druhým bylo dobře. Martino, Kamile, Vašku, Gabčo, Martine, Verunko, Míšo, Barunko, Lukáši a Káťo DĚKUJU. Byla mi čest s vámi strávit krásných čtrnáct dní.
Vojta Nováček
Vedení školy ZŠ V. Kl. Klicpery děkuje za skvělých 14 dní her, zábavy, ale i ponaučení  vedoucímu Vojtovi Nováčkovi a celému jeho týmu. O věhlasu tábora svědčí skutečnost, že většina dětí jezdí pravidelně a tábor je vždy během krátké doby plně obsazen.
Pokud je „práce“ odvedená s nadšením a srdcem, pak jsou spokojeni všichni zúčastnění.
Díky.

 

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov