Soutěž Paragraf 2019 má už své vítěze

PODÍVEJTE SE, že tak jako již několikátý rok byla pro žáky 8. a 9. tříd připravena soutěž s názvem Paragraf. Ve čtvrtek 23. května 2019 po úvodních slovech moderátorů v podání Kateřiny Lingrové a Tomáše Ludvíka vstoupily na jeviště Jiráskova divadla čtyři soutěžní týmy: červení z 8. A – Kristýna Šustrová, Adéla Fišerová, Kateřina Kopecká a Matěj Krause, v modrém triku z 8. B – Libuše Novotná, Marek Valenta, Matyáš Bodešínský a Tomáš Schovánek, v barvách bílých z 9. A – Pavlína Hanušová, Linda Macháčková, Honza Šafařík a Filip Kubín, v barvě černé žáci z 9. B – Lída Kutilová, Andrea Prokešová, Ondra Smotlacha a Miloš Kofránek.
První soutěžní disciplínou bylo kolo s názvem „Riskuj“, které prověřovalo vědomosti z nejrůznějších oblastí. Znalosti soutěžících byly velmi vyrovnané. Třem týmům se podařilo získat stejný počet bodů.
V druhém kole s nazvaném „Scénky“ jednotlivé týmy předváděly modelové situace – Nákup přes internet, A zase ta reklama, Tutoriál a Čeština ve zkratkách. Opět musíme konstatovat, že to porota neměla lehké, všechny scénky byly vtipné a zajímavé. Jako nejlepší však byla ohodnocena scénka týmu modrých.
Ve třetím kole jednotlivé týmy přednášely v powerpointové prezentaci shromážděné informace a své názory k tématům – Obezita, AIDS/HIV, Facebook – dobrý sluha zlý pán a Stres. Opět všechna družstva připravila zajímavé prezentace. Nejvíce bodů však získali bílí z 9. A.
Předposlední kolo, které prověřovalo týmovou spolupráci a šikovnost, nejlépe zvládlo družstvo černých. Těm se v nejrychlejším čase podařilo překonat všechny překážky a dopravit míček na určené místo.
V posledním kole „Porušíš zákon?“ soutěžící tipovali, zda figurantům je, či není 18 let. Nejlepší odhad mělo družstvo červených. A konečné pořadí? První místo obsadil tým v barvě černé z 9. B, na druhém místě se umístilo družstvo červených z 8. A, třetí byli modří z 8. B a na čtvrtém místě skončili bílí z 9. A.
Nechyběl ani zajímavý doprovodný program, o který se postarali Ondra Mencl z 6. B hrou na klávesy, Romča Barnetová z 6. A gymnastickou sestavou, Pavlína Hanušová z 9. A hrou na saxofon a v neposlední řadě i taneční skupina Time Dance.
Na závěr bychom však ještě jednou poděkovaly skvělým moderátorům, soutěžícím, ale i porotě, obsluze techniky a vystupujícím.
P. Schovánková, M. Nováková
Vedení školy vyslovuje velké poděkování hlavním organizátorkám: Petře Schovánkové (prevence rizikového chování) a Martině Novákové (výchovná poradkyně 2. stupně), které celý program připravily. A že byl připraven dobře svědčily ohlasy publika.:-)

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov