Šachisté Klicperky bronzoví na Mistrovství světa školních týmů

Ve dnech 13.–19. 7. 2006 se zúčastnili šachisté ZŠ V. Kl. Klicpery Nový Bydžov 2. Mistrovství světa školních týmů v Pardubicích.

Během turnaje měli šachisté možnost si zahrát opravdu s atraktivními soupeři, s kterými i úspěšně bodovali. Zvítězili s týmy I Chess B z Koreji 4–0 a s Australany ze Sydney 3,5–0,5. Nerozhodného výsledku 2–2 dosáhli s Poláky z Wroclawi a s českým zástupcem v turnaji se ZŠ Most. Nad naše síly naopak byla družstva Osnovna sola Ig ze Slovinska a šachová škola Frýdek-Místek.

Rozhodující boje se odehrály v posledním kole, kde byla v sázce bronzová medaile, o kterou usilovaly čtyři týmy. Nejlepší los padl na Maďary, kteří však svou příležitost propásli a nedokázali porazit mladé Australany. Těžkou situaci měla ZŠ Most v utkání s Němci, kteří bojovali o stříbro. My jsme nastoupili proti ZŠ Praha Jílovská, s kterými se velice dobře známe z republikových přeborů. Zápas se zdaleka nevyvíjel v náš prospěch, avšak při sledování trápení Maďarů, hráči vydolovali v paměti veškeré kombinační možnosti a podařilo se nám otočit zápas na 3–1 v náš prospěch.

Po dohrání poslední partie byla radost obrovská, družstvu ZŠ V. Kl. Klicpery z Nového Bydžova se podařilo vybojovat bronzovou medaili na Mistrovství světa školních týmů. O to úžasnější dárek dali hráči své trenérce, která právě v tento den šťastně oslavila jubilejní 40. narozeniny. „Nic krásnějšího jsem si opravdu nemohla přát, neboť po více než desetileté trenérské práci na Novobydžovsku jedinou a to úžasnou odměnou je pro mě dosažení vynikajícího úspěchu svých svěřenců.“

Závěrečné vyhodnocení proběhlo v naplněné pardubické ČEZ aréně za účasti významných představitelů FIDE, vynikajících velmistrů ze světového žebříčku a melodií státní hymny pro vítězná družstva.

Celkové výsledky:

kategorie U 14: 1. Zelenodolsk RUS 18 b, 2. Český Těšín CZE 16,5, 3. ZŠ V. Kl. Klicpery Nový Bydžov CZE 14,5 (hráči: Vaněk Tomáš, Prokopová Jiřina, Šedivý Martin, Vaníček Vojtěch, Šedivá Kamila, Karásek Tomáš ).
kategorie U 12: 1. TUR Mongol school MON 16,5, 2. Alis Wroclaw POL 15, 3. Voschod Chelyabinsk RUS 13.
kategorie U 16: 1. School club Otopeni ROM 20,5, 2. Home Landesschule Hanau GER 17,5, 3. ZŠ Zlaté hory 16,5, celkem 18 týmů.
Děkujeme mladým šachistům za vynikající reprezentac

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov