Projekt Happysnack (automat) 2019

LETÁK.

Happysnack = dodávky výrobků zdravé výživy do škol prostřednictvím chladících výdejních automatů.

  • ROZSÁHLÉ POKRYTÍ –  v projektu je zapojeno 480 největších základních a středních škol po téměř celé České republice.
  • DOTAČNÍ PROGRAMY – pod svou hlavičkou sdružuje tzv. „Školní projekt“, dotovaný EU a ČR, který zahrnuje dva samostatné projekty: Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol.
  • GARANT PROJEKTU – profesionální nutriční terapeutky pečlivě kontrolují vhodnost nabízeného sortimentu ve školním automatu.
  • VYSOKÁ BEZPEČNOST – používáním bezhotovostních předplacených karet se zamezuje riziku nevhodné útraty hotovosti dětmi, rodiče tak mají kontrolu nad volbou výběru výrobků z automatu.

Výhody pro školy:

  • SNADNÉ POUŽITÍ – speciální komunikační on-line systém usnadňuje zvládat pověřeným pracovníkům ve školách povinnou agendu, související se sledováním nároků na dotované výrobky.
  • MINIMÁLNÍ ZÁTĚŽ – činnosti jsou omezeny na minimum a jsou neustále zjednodušovány. Školy zajistí pouze výdej nových či náhradních předplacených karet žákům školy.
  • IDEÁLNÍ PRO VĚTŠÍ ŠKOLY – s omezenými skladovacími a distribučními možnostmi, pracovníci ve školách nemusí objednávat výrobky, zajišťovat skladování a ruční distribuci pro žáky ve školách a provádět povinnou evidenci.

Ovoce a zelenina do škol

Projekt Ovoce a zelenina do škol podporuje spotřebu ovoce a zeleniny u žáků prvního i druhého stupně základních škol za pomoci evropských a státních dotací. Výrobky jsou dodávány minimálně dvakrát měsíčně.

Dle nařízení vlády lze v projektu nabízet ovoce a zelenina, která z 25% může být v podobě šťáv. Ovoce či zeleninu vybírají praví odborníci, aby byla v té nejlepší kvalitě, která zaručuje delší trvanlivost produktů.

Co dodáváme?

Minimálně dvakrát měsíčně porce čerstvého ovoce a zeleniny, krájených ovocných salátků v praktickém balení s vidličkou a lisované ovocné šťávy a pyré. Vybrané produkty také v BIO kvalitě (100% lisované pyré, lisované 100% šťávy).

Nabízíme také bohatá doprovodná opatření: exkurze do zemědělských podníků či farem, ochutnávky ve třídách s animovaným programem, pro děti na míru vytvořené vzdělávací materiály, finanční podpora na vybavení pozemků apod.

Mléko do škol

Projekt „Mléko do škol“ je součástí tzv. „Školního projektu“, který výrazným způsobem změnil podmínky distribuce od školního roku 2017/18. Evropská unie a Česká republika se podílejí na podpoře spotřeby mléka a mléčných výrobků u žáků základních škol a dětem se dostávají mléčné výrobky buď zcela zdarma (neochucené) anebo s příplatkem (ochucené).

Od letošního školního roku 2018/19 jsou z tohoto projektu vyňaty střední školy a víceletá gymnázia. 
Základní školy zůstávají v plném rozsahu – nabídka je tedy určena pro první i druhý stupeň a přípravné třídy základních škol.

V České republice tento projekt zastřešuje Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF), spadající pod Ministerstvo zemědělství, ve spolupráci s tzv. schválenými žadateli, resp. dodavateli mléka a mléčných výrobků do škol.

NOVĚ! ZDARMA neochucená mléka a neochucené mléčné výrobky!

NOVĚ! Pro děti jen to nejlepší!  VYBRANÉ PRODUKTY TAKÉ V BIO KVALITĚ!

Co dodáváme?

KAŽDÝ MĚSÍC: Neochucené mléko zdarma 2x měsíčně všem žákům základních škol. Toto vyplývá z Oznámení o minimálním počtu dodávek produktů za měsíc ve školním roce 2018/2019.

NAD RÁMEC NEOCHUCENÉHO MLÉKA: Neochucené jogurty v BIO kvalitě, plátkové sýry a čerstvé sýry také zcela zdarma dle disponibilního limitu na žáka.

A jak je to s ochucenými výrobky? Tyto výrobky (ochucená mléka Mlékárny Kunín a.s.) jsou k dispozici ze školního automatu s doplatkem žáka. Každý žák má nárok na jedno ochucené mléko za dotovanou cenu. Druhé mléko v daném dni si nakupuje již za plnou cenu.

 

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka některých učeben školy zde