I zvířata mají hlad, pozveme je na oběd – 7.A

PODÍVEJTE SE na snímky z našeho projektu „I zvířata mají hlad – pozveme je na oběd“.

Na konci školního roku 2020/2021 jsme podali v rámci občanské výchovy žádost o mikrogrant na Nadaci Via. Odhlasovali jsme si, že podpoříme Zoopark Stěžery. Plnou částku 2000 Kč jsme se rozhodli věnovat lemurům a pumám. Projekt jsme nazvali: I zvířata mají hlad – pozveme je na oběd. Pro malé návštěvníky zooparku jsme v hodině výtvarné výchovy nakreslili omalovánky stěžerských zvířat.

Protože jsme se stali úspěšnými žadateli, celé prázdniny jsme se těšili na začátek školního roku. A ve středu 8. 9. 2021 jsme na návštěvu do zooparku odjeli.

„Akce byla podpořena v programu @Dobro-druzi @Nadace Via“

Hana Jarošová, Lucie Tomášková

Výlet do Zooparku Stěžery očima Viktorky Bradnové.

Dne 8. 9. vyrazila třída 7. A linkovým autobusem do Stěžer do ZOO. Návštěva to nebyla ledajaká. Všichni jsme se domluvili, že pozveme na oběd lemura a pumu. Za odměnu nám paní učitelka Jarošová udělala úžasný výlet do ZOO, kde na nás již čekala i paní průvodkyně. Paní učitelka nám zařídila 2hodinovou komentovanou prohlídku, která byla zajímavá a zároveň poučná. Paní průvodkyně nás nejprve provedla výběhem pro surikaty. Poté jsme se šli podívat na velkou želvu. Prý byla ještě malá, ale rozhodně tak nevypadala… Někteří z nás přivezli ještě místním zvířátkům tvrdé pečivo, ovoce a zeleninu a pod dohledem jsme mohli naše dárky předat zvířátkům osobně. Vedle velké želvy byla ohrada s osly a kozami. Poprvé jsme využili tvrdé pečivo, které jim chutnalo. Když jsme se podívali vedle, tak už na nás koukal pelikán. Věděli jste, že dokáže nabrat do zobáku až 12 litrů vody? Tento pták zde má jen nízkou ohrádku, takže když chce, tak si ji přeletí a jde se podívat k velbloudovi, který má své království opodál. Dokonce jednou, když pršelo a bylo mu smutno, přišel pelikán až za paní do pokladny. Měli jsme možnost vidět i buvoly, kterým jsme také dávali pečivo. V další ohradě potom skákali klokani. Takto bych mohla psát ještě dlouho, kolik zvířátek jsme zde viděli. Ale na závěr bych ráda řekla, že to byl krásný výlet s dobrým úmyslem i koncem.

Viktorka Bradnová, 7.A

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov