Postupující do okresního kola Pythagoriády

Do okresního kola matematické soutěže zvané Pythagoriáda, které se bude konat v úterý 29. dubna 2008 v Hradci Králové na Základní škole Milady Horákové, postupují:

  • v kategorii 7. ročníků: Jan Drugda (7.A), Lukáš Mařas (7.B), Martin Novotný (7.C), Martin Šedivý (7.C), Barbora Štanclová (7.B)
  • v kategorii 8. ročníků Tereza Klozová (8.B)

Pythagoriáda vznikla na Slovensku v době, kdy ještě neexistoval Matematický klokan, a udržuje se i nadále. Je organizována pro 6., 7. a 8. třídu základní školy a tomu odpovídající ročníky víceletých gymnázií a může se jí zúčastnit každý žák. Probíhá dvoukolově – v únoru na škole, pro úspěšné řešitele pak v dubnu (květnu) v okrese. Výsledky jsou vyhlašovány na úrovni okresu.

Soutěž sestává v každém kole z 15 úloh. Úlohy vyžadují tvorbu odpovědi. Proto zřejmě není soutěž tak masovou záležitostí jako Matematický klokan. Obtížnost se pohybuje někde mezi matematickou olympiádou a Matematickým klokanem. Soutěž trvá 60 minut a za každou úlohu se uděluje jeden bod. Pythagoriáda je připravována pracovníky Výzkumného ústavu pedagogického v Praze.

Připomeňme, že v posledních letech naši žáci dosahovali v této soutěži velmi dobrých výsledků, a tak jim držme palce i letos.

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka některých učeben školy zde