Postup do krajského kola v recitaci

Okresní kolo uměleckého přednesu dětských recitátorů 8. a 9. tříd

 Dne 12. 3. 2014 jsme se účastnily okresního kola v recitaci. Vyrazily jsme autobusem od Hvězdy do Hradce Králové, společně s paní učitelkou Vavřínkovou, která se nám věnuje už od 5. třídy a pomáhá nám rozvíjet naše hlasové projevy. Pokračovaly jsme trolejbusem do divadla Jesličky.

Na začátku jsme se seznámily s konkurencí, která byla opravdu veliká. Prováděli jsme dechová cvičení a rozcvičení mimických svalů. Zatímco se všichni  nervózně připravovali, my jsme se nedokázaly přestat smát.

Proběhlo 1. kolo a my čekaly, kdo postoupí do 2. kola. Do dalšího kola postoupí jen 6 recitátorů z 20. Atmosféra houstla, a tak jsme se musely projít po zahradě. Obě jsme se dostaly do 2. kola, kde jsme přednesly svůj druhý prozaický či básnický text.

Následovala krátká pauza, po které porota oznámila jména čtyř postupujících do krajského kola a předala čtyři čestná uznání. Bohužel žádná z nás nedostala čestné uznání, a tak jsme si myslely, že je konec. Ale opak byl pravdou. Bára postoupila do KRAJSKÉHO KOLA, které se bude konat 24. 4. 2014. Poté jsme si mohly zajít za jednotlivými porotci a dozvědět se, co bychom mohly vylepšit do budoucna. Kritika byla opravdu malá, i když porotci byli přísní. Můžeme se pochlubit, že nás velmi vychvalovali. Domů jsme odjely obě spokojené, včetně naší paní učitelky, která byla na nás velice hrdá.

Bára Janečková a Kája Očenášková

Děvčata blahopřejeme k vynikajícímu úspěchu a prezentaci školy.

Tady si můžete prohlédnout ČESTNÉ UZNÁNÍ Barbory Janečkové (9. A) a Karolíny Očenáškové (9. A) a DIPLOM s postupem do krajského kola dětských recitátorů Barbory Janečkové, (9. A) .


Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde