Paragraf 2016 má již své vítěze

PODÍVEJTE SE, jak dne 21. 6. 2016 se v Jiráskově divadle konala soutěž Paragraf. Soutěžily čtyřčlenné týmy z 8. A, 9. A a 9. B v následujících kolech: riskuj, prezentace, scénka, sportovní kolo a ‚‚odhadni věk.‘‘
Z osmé třídy soutěžila dvě družstva, a to bílí – Nečesaná B., Konvalinová B., Holý J., Valenta J. a  černí –  Hornof H., Mikulka J., Jezdinská K. a Štancl J. V tyrkysovém družstvu z 9. B byli: Vávrová N., Brokeš F., Vanc V., Sobotka L. a v šedém družstvu z 9. B Víghová B., Pozler J., Leinerová L. a Teplá K..
Po uvedení moderátory, kterými byli Matěj Kloz a Pavlína Fichtnerová, jsme začali soutěží ‚Riskuj.‘ Zvítězilo družstvo šedých, a tak si na svoje konto připsalo 6 bodů.
Následovalo vystoupení mažoretek  E.  Bradnové a K. Krausové a poté předvedení scénky, kterou si každý připravil. V této disciplíně se porotě nejvíce líbilo družstvo tyrkysových se scénkou ‚‚Čekám na signál.‘‘
Přišly na řadu obávané prezentace k různým problémům dnešní doby. Nyní si na svoje konto připsalo 11 bodů družstvo bílých (‚‚Virtuální versus skutečný svět‘‘) a černých (‚‚Ikony módních časopisů. Ideál krásy?‘‘).
Po houslovém vystoupení F. Dome byla zkouška zručnosti. Nebo spíše zkouška z věšení prádla? Naším úkolem bylo v co nejkratším čase pověsit na šňůru všechno oblečení z koše. Nejrychlejší byli černí, tedy dalších 6 bodů bylo jejich.
V posledním kole jsme si zahráli na prodavače a museli jsme studentům z gymnázia odhadnout jejich věk. Další tři body si připsalo černé a šedé družstvo.
Blížili jsme se ke konci, nechali jsem porotu sečíst všechny získané body a moderátoři zavítali do publika zeptat se, jak se jim tato soutěž líbí.
Sečteno podtrženo- na posledním místě se umístilo družstvo tyrkysových z 9. B, a na 3. místě družstvo bílých z 8. A. Nastala napínává chvilka, kdo se tedy stal vítězem? Na 2. místě se umístili šedí a trofej v podobě šlehačkového dortu si odneslo družstvo černých z 8. A. Všichni zúčastnění si odnesli odměnu za účast, a to poukázku do cukrárny Pralinka.

Bára Víghová

Poděkování patří všem zúčastněným, účinkujícím, moderátorům a porotě, ve které zasedly paní uč. H. Jarošová, p. uč. P. Zmítková a p. V. Kořínková z MěÚ Nový Bydžov.

Celou soutěž skvěle připravily – výchovná poradkyně Martina Havlíková a Petra Schovánková – preventistka rizikového chování. Díky za poučné i zábavné dopoledne za všechny žáky 2. stupně, ostatní učitele a vedení školy.

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov