Okresní kolo v matematické olympiádě 2019

V matematických soutěžích – Matematické olympiádě a Pythagoriádě – patří naše škola v královéhradeckém okrese už dlouhá léta mezi ty úspěšnější.  I v letošním roce se podařilo našim žákům probojovat mezi nejlepší řešitele okresního kola MO.

Matematická olympiáda je soutěž pro žáky základních a středních škol, v níž mají za úkol vyřešit v daném limitu několik příkladů zaměřených na schopnost logického úsudku. Nejde jen o výsledek úlohy, vždy se žádá také podrobné zdůvodnění myšlenkového postupu.

MO se letos koná již po osmašedesáté a během této doby se stala vzorem pro podobné oborové soutěže, jako je fyzikální, biologická, chemická nebo dějepisná olympiáda.

V kategorii Z6 obsadili 4.–8. místo Jan Čihák (žák 6.B) a Adam Horák (6. A) ziskem 14 bodů. Na bronzovou pozici jim chyběl jediný bod. Dalšími reprezentanty této kategorie byli: Adéla Šafaříková (6. A), Šimon Hrdina (6. B) a Vítek Vanc (6. B). Všichni žáci se probojovali do okresního kola, protože správně vyřešili 4 ze 6 úloh domácího kola.

V kategorii Z7 školu reprezentovali Matěj Svatopluk Chlíbek (7. B) a Matěj Stejskal (7. A).

Všem žákům náleží pochvala za úspěšné vypracování úloh ve školním kole, účast v kole okresním a Janu Čihákovi a Adamu Horákovi za velmi pěkné umístění. 

Výsledkovou listinu kategorie 6. ročník a 7. ročník.

Dne 27. a 28. 5. 2019 se na ZŠ Milady Horákové v Hradci Králové uskuteční okresní kolo Pythagoriády pro 5. až 8. ročník. Držme palce našim reprezentantům, věřme, že je úspěchy v MO povzbudí a ani tentokráte nepřijedou z Hradce Králové bez ocenění.

 

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC