Ohlédnutí za lyžařským výcvikem 1. tříd – 2020

V úterý 25.2.2020 jsme vyrazili na náš první lyžařský výcvik. Počasí nám moc nepřálo, ale to nám dobrou náladu nezkazilo. Cesta proběhla klidně, s jednou zastávkou jsme byli po 11.hodině v cíli, čímž byla chata Bedřichovka v Orlickém Záhoří. Vynosili jsme zavazadla z autobusu do chaty, ubytovali se na pokojích a dali si oběd. Kvůli špatnému počasí jsme nemohli vyzkoušet lyže, ale to nás neodradilo alespoň od procházky. Podívali jsme se na sjezdovku a vyřádili se na posledních zbytcích sněhu mimo sjezdovku. Před večeří jsme začali pracovat na deníčcích, do kterých jsme během celého pobytu zaznamenávali, co jsme dělali. Po večeři jsme pracovali na jménech našich pokojů. Vytvořili jsme plakát, na který jsme sbírali body za bodování úklidu.

Ve středu po snídani jsme vyrazili na lyže. Počasí stále nebylo ideální, sněhu bylo velmi málo a na sjezdovce se udělaly ledové plotny, takže pohyb na lyžích byl velmi obtížný, zvláště pro začátečníky. Odpoledne jsme tedy vyrazili raději na procházku do Polska, kde jsme se podívali na starou celnici a zahráli si různé hry. Před večeří jsme si potom doplnili do deníčku záznam z dnešního dne. Po večeři nás čekaly společenské hry jako Živé pexeso, Mlsná koza apod.

Ve čtvrtek jsme se probudili do krásně bílého dne, do rána nám připadl sníh, takže jsme neváhali a hned po snídani vyrazili na sjezdovku. Tam jsme se rozdělili na družstva podle lyžařských dovedností. Začátečníci lyžovali dopoledne na lanovém vleku, kde se naučili brzdit, zatáčet atd. Odpoledne jsme všichni zvládli vyjet na velkém vleku a lyžovali jsme tedy už všichni na velké sjezdovce! Po večeři nás už čekalo vyhodnocení celého výcviku. Protože jsme lyžovali pořádně jen ve čtvrtek, nemohli jsme tedy zařadit lyžařské závody. Všichni lyžaři obdrželi diplom pro prima lyžaře/lyžařku. Také jsme vyhodnotili úklid pokojů. Hlavně děvčata brala tento úkol velmi zodpovědně a v pokoji si udržovala neustále pořádek. Bohužel ne všichni zvládli mít pořádek ve svých věcech, proto někteří obdrželi diplom pro Čuníky. Ceny byly rozdané, diplomy také, deníčky zkontrolované a přišel čas na krátkou diskotéku. Vstupenkou byl svítící náramek, který každý obdržel při vstupu na parket. Abychom si atmosféru diskotéky správně užili, tančili jsme za téměř úplné tmy. Radost ze svítících náramků tak byla ještě větší.

Uteklo to jako voda a byl tu poslední den. Ráno jsme vyrazili bleskově na sjezdovku, abychom si sněhu ještě užili. Po návratu jsme chtěli ještě před obědem bleskově dobalit zbytek věcí na pokojích. Od večera jsme měli mít vše připravené. Tak bleskově to sice nešlo, ale nakonec se nám podařilo sbalit vše, naskládat zavazadla do autobusu a vyrazit zpět domů. Z autobusu jsme měli po cestě možnost vidět i skoky na lyžích v Deštném v O.H.

Co se týče počasí, byl tento lyžák sice ne tak úspěšný, přesto jsme si to moc užili a musíme všechny děti pochválit za to, jak celý lyžák zvládly. Náladu jsme měli vždy dobrou a to je nejdůležitější. Těšíme se na příští rok.

Fotografie z celého kurzu můžete vidět ZDE.

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC