Modřiny, puchýře, mokré oblečení a spousta smíchu…

I tak by se dal stručně charakterizovat výlet devátého ročníku (FOTO). Ale popořadě… V úterý 18. června 2019 jsme se vydali vlakem do ne příliš vzdáleného Týniště nad Orlicí. Pěšky jsme došli na okraj města, kde jsme si v krásném lesním areálu užili adrenalin v paintballových bitvách. Ano, na kůži se nám začali po chvíli objevovat po zásahu protivníka zajímavě zbarvené modřiny, ale to nám zábavu určitě nezkazilo. Pak nás čekala cesta vlakem do nedalekých Častolovic, kde jsme se seznámili s historií zdejšího krásného zámku. Pravda, někteří z nás už byli trochu unavení, naštěstí tu byla cukrárna se zmrzlinou. Osvěženi jsme se vydali na pěší trasu do místa našeho ubytování – do kempu Orlice v Kostelci nad Orlicí. Někteří z nás podcenili obutí, a tak nás pár docházelo do cíle s několika puchýři. Znavené nohy jsme si po večeři ochladili u nedalekého jezu a večer jsme kromě společné zábavy věnovali také nácviku naší závěrečné písně na vyřazení.

Druhý den nás čekala cesta zpět, a to částečně po vodě na raftech. Pot, pěkná makačka, mokré oblečení a taky spoustu legrace. Ještě že nás při této aktivitě nikdo nenatáčel, umřel by smíchy. Naše neobratné kormidlování nás často zavedlo do křoví na břehu, občas jsme lovili pádlo či spolužáka, který se nás obětavě snažil odstrčit z mělčiny a my mu ujížděli… No prostě groteska. Domů jsme přijeli unavení, ale plní zážitků. Na ty šťastnější na nádraží čekal povoz a my ostatní se vydali pěšky k domovu s tím, že na náš poslední společný výlet jen tak nezapomeneme.

Žáci 9. ročníku

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde