McDonald´s Cup 2019

Dne 2.5. 2019 se již tradičně žáci 1.stupně naší školy zúčastnili okrskového kola v kopané základních škol – McDonald´s Cup, které se konalo na městském stadionu v Novém Bydžově.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

V „A, kategorii I.“ (mladší žáci) nás reprezentovali: Vaníček Matyáš, Lamich Štěpán (1.A), Svatoň Ondřej, Čihák Matěj (1.B), Píša David, Jireš Bruno, Jireš Vincent (2.A), Kruliš Dan (2.B), Baloun Miroslav a Sajkršmíd Sebastian (3.A).

V „B, kategorii II.“ (starší žáci): Cudrák Ondřej (4.B), Petráček Robin, Pechar Petr (5.A), Zmítko Matouš, Bičiště Ivoš, Líbal Adam, Petr Lukáš, Bednář Jan a Svatoň Radim (5.B).

Hrálo se systémem 7+1, každý s každým, 1 x 15 min.

Mladším žákům se na turnaji moc nedařilo. Celkově vstřelili do soupeřovi branky pouze 2 góly (Vaníček, Baloun), ani jednou nedosáhli na výhru a skončili tak na šestém místě. Postup do Okresního finále si vybojovala ZŠ Karla IV.

Starší žáci už byli o něco úspěšnější. V prvním i druhém zápase se ZŠ Smidary a ZŠ Prasek po celou dobu vedli 1 : 0 (Svatoň, Líbal) a v obou případech dostali v poslední minutě vyrovnávací gól a přišli tak o 4 body, které nám pak moc chyběly. Se ZŠ Karla IV. jsme nedokázali proměnit žádnou z gólových šancí a museli jsme skousnout prohru 0 : 2. Chuť jsme si zlepšili se ZŠ Hlušice, kde si téměř všichni naši borci zkusili, jaké to je vstřelit branku, a to včetně gólmana – zasloužená výhra 8 : 0 (Petráček, Bičiště, Bednář, Svatoň, Líbal, Zmítko a Petr 2). V posledním zápase se ZŠ Chlumec n/C nám už o moc nešlo, protože bylo jasné, že na postup nedosáhneme. Naopak právě pro ZŠ Chlumec n/C a ZŠ Karla IV. byl tento náš zápas rozhodující. V případě, že bychom vyhráli, nebo pouze jen remizovali, postoupila by do Okresního finále ZŠ Karla IV. V opačném případě ZŠ Chlumec n/C. Po celou dobu zápasu jsme byli schopni (za značné podpory „karlováckého kotle“) podat vyrovnaný výkon a ještě ve 14. minutě udržet bezbrankovou remizu. Ovšem do třetice nás opět v poslední minutě štěstí opustilo a prohráli jsme 0 : 1. Postupujícím týmem se tak stala ZŠ Chlumec n/C a my získali „bramborovou“ medaili za 4. místo.

Sečteno, podtrženo… Vím, že na „kdyby“ se nehraje, ale přece jenom… KDYBY se hrálo 14 a ne 15 minut, skončili by starší kluci na 3. místě. Zkusím to pánům pořadatelům navrhnout jako zlepšovák pro příští rok.

Na fota a výsledkové tabulky se můžete podívat ZDE.