Lyžařský pobyt žáků 2. A a 5. B + videa

PODÍVEJTE SE, jak ve středu 23. 1. 2019 vyrazily obě třídy společně do Orlického Záhoří na chatu Bedřichovka. Druháčci zde byli poprvé a stejně tak se někteří z nich postavili poprvé ten den na lyže a zvládli to skvěle. Večer proběhly nezbytné seznamovací hry. Zvlášť soutěž v pojídání čokolády v rukavicích příborem měla u dětí velký úspěch. Následující den strávily děti na sjezdovce. I začátečníci mohli na „velký“ vlek. Odpoledne měli pod sjezdovkou povinnou přestávku účastníci závodu psích spřežení Šediváčkův long. Byla to pěkná podívaná a pomazlení se psy krásný zážitek. Večer se tancovalo ve společenské místnosti na diskotéce. V pátek děti pilovaly své dovednosti na lyžích, aby mohly odpoledne při závodech ukázat, co vše se během předchozích dnů naučily. Večer shlédly zajímavou přednášku o cestování do Nepálu. Sobota patřila odpočinku. Počasí lyžování příliš nepřálo. Dopoledne děti bobovaly a řádily na sněhu, odpoledne vyrazili páťáci jako první vyzkoušet nové školní běžky. Většinu žáků běžkování nadchlo. Druháci skutečně po náročných dnech odpočívali při čtení a psaní deníčku. Po slavnostním rozdávání diplomů a dárečků nás čekala opět diskotéka se světelnými efekty přímo na svahu a noční lyžování se nám vydařilo. Nedělní ráno už jsme se balili domů. Zvládli jsme ještě dvě hodiny volného lyžování. Sice bez sluníčka, ale počasí nám přálo. Lyžařský zájezd se vydařil natolik, že se někomu ani domů nechtělo.
Moc bychom rády jako třídní učitelky obou tříd poděkovaly pomocníkům: instruktorce a zdravotnici Kátě Němečkové, skvělé parťačce a pomocnici Pavlíně Kmínkové a šikovnému instruktorovi Petru Archalousovi. Také moc děkujeme za to, jak se hezky chovali páťáci k druháčkům.

Děkujeme všem, že jsme to společně zvládli.
Zuzana Pípová a Pavlína Strnková

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde