Lyžařský kurz 7. tříd

PODÍVEJTE SE, jak jsme se v týdnu od 9. do 14. února 2014 po roce již tradičně vrátili do Jablonce nad Jizerou, kam nás přilákal lyžařský areál Kamenec s kvalitní sjezdovkou a všestrannými službami všem lyžařům. Ubytováni jsme byli v ubytovně TJ SOKOL, na stravu jsme docházeli do hotelu Krakonoš, s obojím jsme byli spokojeni – hlavně kvalita a množství jídla bylo přímo luxusní.

A přestože průběh letošní zimy je poněkud podivný, i k našemu příjemnému překvapení na nás čekaly po celý týden vzorně upravené sjezdovky.  A proto se všichni žáci v čele s námi instruktory mohli neohroženě pustit do seznamování se základy sjezdového lyžování a snowboardingu, ti zkušenější se snažili v těchto činnostech úspěšně zdokonalovat. Bohužel, naše další tradiční činnost, tj. “pobyt na běžeckých lyžích“ jsme museli s těžkým srdcem oželet, protože nám to neumožnily špatné sněhové podmínky v celém Jablonci n. J. a okolí byl sníh (umělý) pouze na sjezdovkách.

Předposlední den byl věnován lyžařské „maturitě“, kde žáci závodili ve slalomu, a jak my instruktoři, tak i závodníci si pochvalovali obsluhou skiareálu předem připravenou trať, kdy každá jízda byla měřena špičkovou technikou. Obě tyto služby poskytuje místní lyžařský areál zcela zdarma.

V pátek dopoledne na rozloučenou se sněhem všichni žáci přivítali „volné lyžování“ pod dohledem nás instruktorů, kdy k našemu velkému překvapení dokonce i hodinu padal sice mokrý, ale „přírodní“ sníh.

Závěrem chci poděkovat všem účastníkům lyžařského kurzu, kteří se celý týden chovali, když  ne vzorně, tak velice slušně, a tím přispěli k pěkné atmosféře celého kurzu. Můj dík patří i mým kolegyním Veronice Výprachtické, Kateřině Němečkové a Heleně Lukšové za výbornou spolupráci a velkou snahu zasvětit všechny žáky do tajů bílého sportu. Věřím, že i proto jsme odjížděli domů spokojeni a obohaceni o spoustu zážitků a dovedností na lyžích a snowboardech.

 

 

                                                                                                Mgr. Petr Mikšíček

                                                                                             vedoucí kurzu

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde