LYŽAŘSKÝ KURZ 7. tříd – 23. – 28.2. 2020

Básnickým obratem by se dalo říci „Kde ty loňské sněhy jsou“ a platilo by to ve více směrech, nejen co se týkalo počasí. Po roce jsme se již tradičně vrátili do Jablonce nad Jizerou, kde nás přivítal lyžařský areál Kamenec, tentokrát jen s jednou sjezdovkou, převážně uměle zasněženou. Ubytováni jsme byli stejně jako v minulých letech v ubytovně TJ SOKOL, na stravu jsme docházeli do hotelu Krakonoš. S obojím jsme byli spokojeni – kvalita a množství jídla byla jako každý rok přímo luxusní, což byl někdy nejsvětlejší zážitek celého dne. Zároveň nám velmi ochotně vyšla vstříc paní správcová sokolovny, díky níž jsme mohli ve středu, kdy odpoledne pršelo, využít tělocvičnu na vybíjenou a kopanou a sušárnu na usušení promočených věcí.

S rozmary počasí jsme bojovali během celého kurzu, zažili jsme déšť, mokrý sníh, dokonce i sluníčko jsme zaregistrovali. „Pobyt“ na běžeckých lyžích jsme si užili ve čtvrtek, kdy odpoledne došlo i k závodům na běžkách, což dost těžce nesl správce fotbalového hřiště, jelikož jsme mu sníh vyjezdili až na zelenou trávu. Vedoucí skiservisu to komentoval, že to byly jediné závody za tuto sněhově mimořádně chudou zimu, jelikož na sjezdovce se kvůli tomu nemohl postavit za sezonu ani jeden slalom.

Proto mohl být čtvrteční večer věnován vyhlášení výsledků závodů dívek, chlapců i družstev a soutěže v pořádku na pokojích, ve které těsně vyhráli chlapci z 8.A, kteří zde byli již minulý rok. Hlavně oni zaslouží pochvalu za vzorné chování během celého kurzu.

V pátek dopoledne na rozloučenou krásně chumelilo a byly nejlepší podmínky na lyžování za celý týden a žáci přivítali „volné lyžování“ pod dohledem nás instruktorů, i když někteří dali přednost bufetu s wifi a mobilům.

Závěrem chci poděkovat všem účastníkům lyžařského kurzu, kteří se celý týden chovali normálně, a tím přispěli k dobrému průběhu celého kurzu. Můj dík patří i mým kolegyním Pavlíně Zmítkové a Nikole Klozové za výbornou spolupráci a velkou snahu zasvětit všechny žáky do tajů bílého sportu, a které zároveň zdárně stíhaly plnit i roli těch „hodných“ . I proto jsme odjížděli domů spokojeni a obohaceni o spoustu zážitků a dovedností na lyžích a snowboardech.

Mgr. Petr Mikšíček, vedoucí kurzu

Náhled obrázkuNáhled obrázku

Virtuální prohlídka