Lyžařský kurz 7. tříd 2019

PODÍVEJTE SE, jak opět po roce jsme se již tradičně vrátili do Jablonce nad Jizerou, kde nás přivítal lyžařský skiareál Kamenec s kvalitní sjezdovkou a všestrannými službami všem lyžařům. Ubytováni jsme byli stejně jako v minulých letech v ubytovně TJ SOKOL, na stravu jsme docházeli do hotelu Krakonoš. S obojím jsme byli spokojeni – hlavně kvalita a množství jídla byla přímo luxusní, což potvrdili i žáci, někteří s námi zde byli již potřetí.

K našemu příjemnému překvapení na nás čekaly po celý týden nejen vzorně upravené sjezdovky, ale množství sněhu přímo v městečku nám dovolilo i „pobyt“ na běžeckých lyžích. A proto se všichni žáci v čele s námi instruktory mohli neohroženě pustit do seznamování s základy sjezdového i běžeckého lyžování a snowboardingu, ti zkušenější se snažili v těchto činnostech úspěšně zdokonalovat.

Předposlední den byl věnován lyžařské „maturitě“, kde žáci dopoledne závodili ve slalomu, jehož trať je k dispozici bezplatně každý den všem lyžařům, včetně elektrické časomíry. Toto je velkou výhodou tohoto skiareálu. Na odpoledne jsme měli připraveny závody na běžeckých lyžích, bohužel celé odpoledne vydatně pršelo a závody jsme byli nuceni zrušit. Večer byl věnován vyhlášení výsledků závodů a soutěži v pořádku na pokojích, pokračoval diskotékou, kterou si žáci sami zorganizovali.

V pátek dopoledne na rozloučenou se sněhem všichni žáci přivítali „volné lyžování“ pod dohledem nás instruktorů.

Závěrem chci poděkovat všem účastníkům lyžařského kurzu, kteří se celý týden chovali skoro vzorně, a tím přispěli k pěkné atmosféře celého kurzu. Na příští lyžařský kurz bych chtěl požádat rodiče, aby všichni zodpovědně připravili svým dětem lyžařskou výbavu, letos jsme měli pár problémů, které jsme museli řešit v místním skiservisu. Můj dík patří i mým kolegyním Pavlíně Zmítkové a mé dceři Evě Mikšíčkové za výbornou spolupráci a velkou snahu zasvětit všechny žáky do tajů bílého sportu, a které zároveň zdárně stíhali plnit i roli těch „hodných“. Věřím, že i proto jsme odjížděli domů spokojeni a obohaceni o spoustu zážitků a dovedností na lyžích a snowboardech.

Mgr. Petr Mikšíček, vedoucí kurzu

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde