Kalendář pro rok 2009

Již podruhé se Vám dostává do rukou kalendář, který vznikl jako jeden z výstupů projektu Krajina za školou. Do tohoto projektu se zapojila Základní škola V. Kl. Klicpery ve školním roce 2006/2007.

Vzhledem k tomu, že nástěnný kalendář zaznamenal velký úspěch, rozhodli jsme se vydat ho i v letošním roce, tentokrát jako kalendář stolní.

Kalendář si můžete zakoupit v knihkupectví Globus nebo v kanceláři školy. Jeho cena je 80 Kč.

Cílem naší činnosti bylo shromáždit staré fotografie, pohlednice či jiná vyobrazení z našeho regionu a stejná místa v jejich současné podobě. Doufám, že se nám i tentokrát podařilo vybrat zajímavé dvojice, které uspokojí nejen patrioty Nového Bydžova, ale mnohým ostatním připomene krásy města i jeho okolí.

Do projektu se zapojili nejen učitelé, novobydžovští pamětníci, ale i žáci 8.a 9. ročníků. Rádi bychom jmenovitě poděkovali těm, bez jejichž pomoci by se projekt nemohl uskutečnit. A to zejména panu Bohumilu Pluhařovi a mnohým dalším, kteří zapůjčili obrazové materiály. Nesmíme zapomenout poděkovat panu Jaroslavu Prokopovi z Muzea Nový Bydžov za cenné konzultace, rady a zapůjčené materiály.

Chtěli bychom také připomenout, že jste mohli zhlédnout v Jiráskově divadle v Novém Bydžově výstavu těchto fotografií, která byla dalším výstupem projektu (http://www.stream.cz/video/195750-vystava-krajina-za-skolou).

 

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC