Jeden den na „EKONOMCE“_2020

PODÍVEJTE SE, jak v úterý 28.1. jsme společně s 9.B vyrazili na SOŠ a VOŠ v Novém Bydžově. Ve škole nás přivítal pan ředitel, který nám řekl o studijních oborech na škole a o podmínkách přijetí na školu.

Pak jsme se rozdělili do skupin. Každou skupinu doprovázel student střední odborné školy. Celkem pro nás bylo připraveno pět stanovišť.

Naše skupina začínala v tělocvičně na stanovišti Sportovní management, kde jsme se zavázanýma očima hráli fotbal a zdolali překážkovou dráhu a poznávali jsme slavné české sportovce. Následovalo stanoviště Obchodní angličtina interaktivně, kde jsme se dozvěděli několik anglických slovíček, která se hodí pro podnikání. V rámci Finanční gramotnosti byla beseda o financích a vyzkoušeli jsme si, jaké bylo obchodování směnným způsobem. Na stanovišti Klávesnicová gramotnost jsme se učili psát všemi deseti. Právo a ekonomika v podnikání bylo poslední stanoviště. Zde jsme se dozvěděli, co všechno je potřeba zařídit, abychom mohli začít podnikat a zahráli jsme si několik her.

Na závěr jsme všichni od ředitele školy dostali pamětní list. Plni nových informací jsme se rozešli domů.

Kristýna Šustrová, 9.A

Virtuální prohlídka