Jeden den na „EKONOMCE“_2020

PODÍVEJTE SE, jak v úterý 28.1. jsme společně s 9.B vyrazili na SOŠ a VOŠ v Novém Bydžově. Ve škole nás přivítal pan ředitel, který nám řekl o studijních oborech na škole a o podmínkách přijetí na školu.

Pak jsme se rozdělili do skupin. Každou skupinu doprovázel student střední odborné školy. Celkem pro nás bylo připraveno pět stanovišť.

Naše skupina začínala v tělocvičně na stanovišti Sportovní management, kde jsme se zavázanýma očima hráli fotbal a zdolali překážkovou dráhu a poznávali jsme slavné české sportovce. Následovalo stanoviště Obchodní angličtina interaktivně, kde jsme se dozvěděli několik anglických slovíček, která se hodí pro podnikání. V rámci Finanční gramotnosti byla beseda o financích a vyzkoušeli jsme si, jaké bylo obchodování směnným způsobem. Na stanovišti Klávesnicová gramotnost jsme se učili psát všemi deseti. Právo a ekonomika v podnikání bylo poslední stanoviště. Zde jsme se dozvěděli, co všechno je potřeba zařídit, abychom mohli začít podnikat a zahráli jsme si několik her.

Na závěr jsme všichni od ředitele školy dostali pamětní list. Plni nových informací jsme se rozešli domů.

Kristýna Šustrová, 9.A

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC