Jak jsme se vzdělávali o prázdninách?

Jak si vytvořit vlastní přípravy (tzv. DUMY – digitální učební materiály), které se využívají na interaktivních tabulích zvládla na červencovém čtyřdenním školení Lucka BRADNOVÁ. Letní škola činnostního učení – kurz konaný v rámci projektu interaktivní výuka technických a přírodovědných předmětů v termínu 14. 7. – 17. 7. 2014. Školení bylo zaměřeno na práci s interaktivní tabulí ve výuce na 1. stupni ZŠ. Vzdělávací program byl akreditován MŠMT.
Letní školy Hejného metody výuky matematiky pro začínající učitele na ZŠ Dědina v Praze, se v termínu od 21. – 24. 7. 2014 účastnily: Kateřina Němečková, Romana Řehořková a Pavlína Strnková. „Zasedly jsme do lavic a řešily zapeklité úlohy, které prý jednoduše zvládají malé děti. Ačkoli jsme začínaly v 9 hodin a končily v 18.00, čas nám rychle utíkal a moc se nám netradiční, ale neskutečné ilustrující a zajímavá výuka líbila.“
S metodami a prostředími nás seznámily: PhDr. Eva Bomerová, Mgr. Iva Čiháková, PhDr. Jitka Michnová, RNDr. Pavla Polechová CSc., Mgr. Jitka Vokšická a nakonec se na nás přišel podívat i pan profesor Milan Hejný a jeho povídání bylo vyvrcholením celé letní školy.
V rámci testování materiálů určených pro výuku matematiky na 2. stupni ZŠ a odpovídajících ročnících víceletých gymnázií se první i druhá vlna pilotujících učitelů z celé ČR, mezi než patří Lenka Vopálková, již poněkolikáté sešla. Tentokrát se naše jako vždy velmi pohodová porada uskutečnila v Týnci nad Sázavou v srpnu 2014 za účasti celého pracovního týmu prof. M. Hejného včetně jeho samotného.
Učebnice matematiky jsou postavené na netradiční edukační strategii, která vychází ze silné aktivity dětí. Hejný _v
Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov