Informace pro žáky 9. tříd

Několik důležitých informací pro deváťáky a jejich rodiče (vše zasláno rodičům do Komens v Bakalářích)

· vzhledem k tomu, jaká je situace, nemůžeme zorganizovat každoroční setkání se zástupci středních škol. Během této akce také probíhala schůzka, kde rodiče získali informace o průběhu přijímacího řízení. Pokud situace dovolí, předběžně toto setkání plánujeme na 7. 1. 2021. O konání Vás budu včas informovat.

· pokud Vaše dítě uvažuje o studiu na nějaké umělecky zaměřené škole (kód oboru začíná číslem 82), je třeba podat přihlášku ke studiu do 30. listopadu 2020 (v tento den musí být přihláška na SŠ). Jsou to obory, kde se konají talentové zkoušky, školy často nabízejí přípravné kurzy, v současné době se snaží alespoň o on-line konzultace. O vydání přihlášek (max. 2 přihlášky) si včas zažádejte (napište mi do Bakalářů, domluvíme se na vytištění a předání), abyste je stihli vyplnit a odeslat. Podáním přihlášek, přijetím či nepřijetím na uměleckou školu neztrácí vaše dítě nárok podat si další 2 přihlášky do přijímacího řízení na ostatní střední školy s termínem do 1. března 2021.

· Burza středních škol, která se měla konat 13. a 14. listopadu v hradeckém Aldisu, je zrušena (tuto informaci jsem ještě stihla předat dětem ve škole). IPS Úřadu práce HK plánuje spustit videovizitky škol. Zatím některé kraje a SŠ se přihlásily k účastni na https://burzaskol.online, kde nabízejí on-line konzultace a prezentace

· informace o školách najdete na webových stránkách středních škol, seznam všech škol v ČR a informace o oborech najdete na www.infoabsolvent.cz nebo www.atlasskolství.cz

· v případě jakýchkoli dotazů ohledně středních škol se neváhejte na mě obrátit.

Martina Nováková, vých. poradce

 

Milí deváťáci,

ve škole jsou připraveny k vyzvednutí Atlasy školství a Oborovník. Jsou to materiály, které deváťákům poskytuje zdarma IPS Úřadu práce Hradec Králové.

Atlas školství – kontaktní údaje o SŠ v Královéhradeckém kraji, nabídka oborů pro šk. rok 2021/2022, informace o počtu přijímaných žáků, kolik žáků se na daný obor hlásilo v minulém roce apod. Na s. 8 je popsán průběh přijímacího řízení.

Oborovník – letošní novinka, má přiblížit žákům některé obory – vysvětluje, co bude absolvent oboru umět, kde může pracovat apod.

Termín pro vyzvednutí – pátek 6. 11. 2020

9. A v čase od 10:00 do 10:30

9. B v čase od 10:30 do 11:00

(u hlavního vchodu do školy, vydávat bude p. Klozová nebo p. Tomášková)

Na odkazu https://burzaskol.online/ byl změněn termín on-line konání pro Hradec Králové na 10.12. 2020.

Dále přeposílám informaci ze SŠ

Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové bude aktuální informace o možnostech studia průběžně zveřejňovat na https://www.oahk.cz/dod/ Najdete tam např. videoprohlídku školy.

V příloze je seznam oborů, na které Královéhradecký kraj přispívá formou stipendia. Výše stipendia je uvedena v druhé příloze.

M. Nováková, vých. poradce

Náhled obrázku

Náhled obrázku

Virtuální prohlídka
Spolupracujeme

Dodávky IT techniky a servis PC

Doporučujeme

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Nový Bydžov

Doporučujeme

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov