Druháčci na výletě v Poděbradech

PODÍVEJTE SE na naše putování po Poděbradech, které začalo před Libenského kolonádou u skláren CRYSTAL BOHEMIA, kde jsme si pověděli, v jakém jsme městě, co je tu vše zajímavého a proč jsou Poděbrady městem lázeňským. Otevřel se před námi krásný rozkvetlý lázeňský park. Kolem sochy Léda s labutí jsme procházeli k fontáně. Děti se dozvěděly o pramenech minerální vody Poděbradka a mohly ji ochutnat u kašny Eliščina pramene. Na lavičkách při sluníčku, protože počasí bylo nádherné, jsme si pověděli co všechno se v Poděbradech děje, jaké tradiční akce tu probíhají od srazu Harley Davidson přes festival Soundtrack nebo FEMAD apod.

Nedílnou součástí lázeňského parku jsou květinové hodiny. Každý den okolo šesté hodiny ranní zahradník mění a přesazuje aktuální datum tvořený sazenicemi květiny eševerie ozdobné. Rozesmál nás litinový trpaslík, umístěný ve své zahrádce pod vrbou, který každou čtvrt hodinu bije kladívkem do své plechové muchomůrky. Na jeho původní místo vedle vyhlášených květinových hodin, byla na kamenných hranolech umístěna tři bronzová srdce. Ne nadobro se říká: „Na srdce jsou Poděbrady“.

A hurá do Muzea filmových legend. Je v něm vystaveno více než 630 exponátů nejslavnějších filmových, komiksových a pohádkových hrdinů.

Z muzea jsme pospíchali na Labské nábřeží, kde jsme měli objednanou výletní loď Krále Jiřího. Projeli jsme zdymadlem po Labi proti proudu směrem k soutoku s Cidlinou a zpátky. Navštívili jsme nádvoří poděbradského zámku, kde je umístěno dvacet osm srdcí Evropy, která symbolizují státy EU. Prošli jsme se po Jiřího náměstí s dominantním pomníkem krále Jiřího z Poděbrad, a vše jsme si prohlédli. Hlad některé z nás zavál na kousek vynikající pizzy a samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít báječnou poděbradskou zmrzlinu. Po návštěvě informačního centra jsme při návratu na nádraží zastavili u sochy T. G. Masaryka vedle poděbradského orloje a zavzpomínali si při písničce o Poděbradech na akademii Klicperky.

Pěkný den, pěkné počasí a pěkný výlet s našimi druháčky.

Pavlína Stnková

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde