Den Země v 7. ročnících

Fotografie třídy 7.A a 7.B.

Naše heslo pro tento den znělo: Třídím, třídíš, třídíme. A co že to vlastně třídíme? No přece odpad, kterého se všude kupí velké množství.  A tak raději budeme třídit a recyklovat, aby se hromady odpadků zmenšovaly. A jak na to? To nám na odboru životního prostředí při městském úřadě skvěle poradila paní Hlaváčková. Ujasnili jsme si, jaké odpadky patří do jednotlivých kontejnerů a kde je v našem městě najdeme.  Představte si, že jsou na 26 místech

A také jsme mluvili o perfektním systému sběrných pytlů, díky kterému nemusíme s odpady nikam chodit, ale stačí je jednoduše dát do pytle před náš dům. To je přece bezva nápad – nejenže nemusíme chodit ke kontejneru, ale ještě nám za to zaplatí. Jen nás mrzí, že o tomto systému nevědí všichni. Jinak by přece neházeli pytle s odpadky do lesa nebo kolem silnic.

A pak hurá do Břemusu. Zde nám pan Bodešínský řekl mnoho zajímavého o třídění a dalším využití kovů. Hlavně kluky zaujala práce různých strojů – lisů, jeřábů …. Také jsme si mohli ověřit své znalosti při „poznávačce“ kovů.

V tomto dnu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí a již se těšíme na další projektový den.

žáci 7. B

 

Virtuální prohlídka