Den Země 6. tříd

PODÍVEJTE se, jak dne 30. 4. 2014 se třídy 6. A a B vzdělávaly na téma Zdravý životní styl. První hodinu jsme se všichni odebrali na společnou přednášku o zdravém stravování. Od výživové poradkyně, paní Radky Drobné, jsme se mimo jiné dozvěděli, že dobře vyvážená snídaně je tím nejdůležitějším základním stavebním kamenem, který bychom měli každé ráno položit, aby naše tělo a mysl celý den dobře fungovaly. Z teorie jsme se rádi přenesli do praxe, která se odehrávala v kuchyňce. Tam jsme společnými silami připravili zeleninové a ovocné saláty, které jsme zapíjeli domácím mochitem z máty, limetky a medu. Ve třídách si pak každý sestavil svůj zdravý talíř.
Do zdravého životního stylu neodmyslitelně patří i pohyb, a tak jsme se v závěrečné dvouhodinovce testovali ve fyzické zdatnosti. Ve skoku snožmo, hodu medicinbalem, člunkovém běhu, skákání přes švihadlo a předklonu nás z obou tříd překonali Jan Žižka z 6. A a Radim Krpata z 6. B. Ani ostatní si nevedli špatně a své nedostatky si prý pravidelným tréninkem do příštího roku vylepší.

Mgr. Veronika Výprachtická

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde