Čtvrťáci v Městském muzeu

PODÍVEJTE SE, jak ve čtvrtek 8. listopadu navštívila 4. A Městské muzeum. Většina dětí byla v muzeu poprvé. Prohlédli jsme si stálou expozici. Staršími dějinami nás provedla paní Bc. Schovánková, historií 20. století potom pan Mgr. Kohout. Děti zaujala kostra skrčence, staré mince, hřebínky do vlasů, ale i fotografie událostí z mladší historie, o kterých jsme si v posledních týdnech díky výročí republiky hodně povídali. Týden jsme se těšili, že se dozvíme něco bližšího o Máje Staré, první československé letušce a odbojářce, na kterou nás upozornila paní, kterou jsme potkali o Dušičkách na hřbitově. Děkujeme zaměstnancům muzea za příjemné a pro děti upravené povídání.
Děti celou návštěvu muzea zařídily samy. Přípravný tým objednal termín, zjistil cenu, sestavil zprávu pro rodiče, správně spočítal peníze a zaplatil vstupné. Šikulové.
Alena Ducháčková, třídní učitelka

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde