Čtení pod lampou 2019

Ve čtvrtek 28. března 2019 se osm žáků z druhého stupně zúčastnilo 3. ročníku soutěže mladých spisovatelů – Městeckého dopoledního čtení pod lampou, kterou pořádala ZŠ Městec Králové (FOTO). Akce se konala v kině Biásek, kde žáci předčítali vlastní literární texty. Hodnotila se kvalita jejich příspěvku i schopnost ho veřejně prezentovat. Soutěž byla podle ročníků rozdělena do čtyř kategorií. Zúčastnilo se jí 75 žáků, každý z nich si odnesl odměnu a diplom. Na tom měl uvedeno, zda se umístil v bronzovém, stříbrném či zlatém pásmu. Porotu tvořili učitelé českého jazyka a dva zvláštní hosté, spisovatel Michal Vrba a básník, publicista a mluvčí FF Univerzity Karlovy Petr Kukal.
Jak dopadli reprezentanti Klicperky? Jan Čihák, Václav Pospíšil, Kateřina Lingrová, Ludmila Kutilová a Aneta Mikulková získali zlatý diplom. Ve stříbrném pásmu se umístila Nella Ryglová a Adéla Šafaříková. Jakub Pokorný obdržel bronzový diplom. Všichni jmenovaní si zaslouží obrovskou pochvalu za kvalitu literárního textu, za odvahu a odhodlání s ním vystoupit.

Práce našich žáků Čtení pod lampou.

Adéla Štěpánková, učitelka českého jazyka.
K pochvale všem zúčastněným se připojuje i vedení školy. Poděkování míří i k vyučujícím českého jazyka, které žáky podporovaly v jejich přípravě. 🙂

Virtuální prohlídka