Cesta za 3. místem v okrese

PODÍVEJTE SE na fotografie ze zápasů v okresním kole. Dne 18. října 2013 jsme na palubovce TJ Jiskra Nový Bydžov odehrály kvalifikaci na okresní přebor ve florbalu dívek. V 8 ráno jsme měly sraz před halou a nedočkavě jsme čekaly na pana učitele Prokopa. Pan učitel přijel, dal nám dresy, hokejky a rady do zápasu. Při rozcvičování jsme zjistily, že na turnaj přijely školy z Nechanic a Karlovka. Nepřijela škola ze Smidar. První zápas jsme hrály s naším největším rivalem – Karlovkou. Moc jsme chtěly vyhrát, ale první chvíle zápasu byly vyrovnané. Nervozita z nás opadla po prvním gólu. Zápas jsme nakonec vyhrály s přehledem a postup na okresní finále byl o něco blíž než na začátku.

Jen chvíli jsme si odpočinuly a hned nás čekal poslední zápas se školou z Nechanic. Byl to úplně jiný zápas než první. Byl velice těžký a celý zápas jsme byly s týmem z Nechanic vyrovnané. Nakonec jsme zaslouženě vyhrály a mohly jsme slavit postup do okresního finále. Naši hru bych za celý turnaj hodnotila kladně. Všechny podaly dobré výkony a postup si zasloužíme.

Ve středu 13. listopadu 2013 jsme se zúčastnily finále Okresního přeboru, na který se kvalifikovaly ZŠ Bezručova, ZŠ Štefcova, ZŠ M. Horákové, ZŠ Sever a my, ZŠ Klicperova. K soupeřům jsme měly většinou respekt, protože jsme věděly, že do hradeckých škol chodí i holky, co hrají florbal závodně. První zápas jsme hrály se ZŠ Bezručova, která turnaj organizovala. Celý zápas jsme byly lepší, ale daly jsme gól jen jednou. Nevyužívaly jsme šance a doplatily jsme na to. 10 vteřin před koncem zápasu jsme dostaly vyrovnávací gól na 1:1. Druhý zápas jsme hrály se školou Sever. Hned po rozehrávce jsme daly gól na 1:0. Potom soupeř vyrovnal na 1:1 a byl lepším týmem až do konce zápasu. Ke konci utkání jsme dostaly smolný gól na 1:2 pro Sever.

Věděly jsme, že máme ještě šanci na dobré umístění. Třetí zápas jsme hrály se ZŠ M. Horákové. Tento zápas se nám moc nepovedl a prohrály jsme jasně 3:0. Poslední, čtvrtý zápas jsme hrály se ZŠ Štefcova. Věděly jsme, že když vyhrajeme, tak nám bude patřit třetí místo. To nás hodně namotivovalo a odehrály jsme skvělý zápas. Skoro všechny týmy nám fandily a hnaly nás do vítězství. Zápas jsme nakonec vyhrály a mohly jsme se radovat ze3. místa ve finále Okresního přeboru. Pan učitel Prokop nás po turnaji chválil a říkal, že jsme měly na 1. místo. Jsme rády, že jsme se mezi hradeckými školami dobře umístily. 
Anetta Pecharová, 9.A

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde