Angličtina hrou aneb The Bear Theatre

Ve středu 6. 5. 2014 si žáci 3. – 9. tříd naší školy užili interaktivní představení v angličtině, při kterém měli možnost ověřit si znalosti z cizího jazyka.

V ranních hodinách dorazila do Jiráskova divadla The Bear Educational Theatre, mezinárodní a vzdělávací společnost, která se specializuje na výuku angličtiny formou interaktivních divadelních představení a dalších inovativních metod. Jackie and the Giant, příběh holčičky prchající před zlým obrem, měli na programu žáci 3. – 5. tříd od 8 hodin. Jackie si dobře uvědomuje, že by zlý obr, který mluví pouze anglicky, mohl sníst děti v publiku, a tak se ho společnými silami pokusí porazit.

Nejen anglický jazyk, ale i logické myšlení si vyzkoušeli žáci 2. stupně při představení The Detectives. Milostná aféra a záhadná vražda, to vše se odehrává během kabaretu v Anglii. Diváci jako detektivové mají za úkol usvědčit vraha. S velkou pomocí Františka Brokeše se jim to nakonec podaří a potlesk tak patří všem zúčastněným.

Z divadla si všichni odnášeli především nový zážitek z kontaktu s rodilými mluvčími a doufejme, že i motivaci k dalšímu obohacování jazykových dovedností.

Mgr. Veronika Výprachtická

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde