3. místo na soutěži GNB – Faradayův pohár

V pátek 29.3. se žáci osmých a devátých tříd, Nikola Ortová, Kristýna Šustrová, Matyáš Hercík, Sebastian Horák, Aneta Mikulková, Linda Macháčková, Aneta Nosková, Marie Pospíšilová, Michaela Lehká a Pavel Houška, vydali zasoutěžit si ve fyzicko-chemické soutěži na Gymnázium Nový Bydžov. Ve dvojicích jsme ve fyzické části řešili úlohy o elektrickém obvodu s elektrostavebnicí a odpovídali na kvízové otázky, během chemické části jsme s pomocí pH metrů zkoumali pH různých látek a následně vyplňovali test týkající se chemie.
Z naší školy se nejlépe umístila dvojice Aneta Nosková, Marie Pospíšilová, a to na třetím místě. Na prvním i druhém místě skončily dvojice ze ZŠ Karla IV. Prvních pět dvojic si odneslo kromě diplomů různé ceny, jako například fidget spinnery, svítící náramky nebo 3D brýle.
Do konce školního roku nás na Gymnáziu čeká ještě jedna soutěž tentokrát týkající se zeměpisu a biologie.

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde