1. a 2. třídy na návštěvě v Humburkách

Za všechny děti 1. a 2. tříd i jejich učitelky bych moc ráda poděkovala za skvěle strávené dopoledne v nedaleké vesničce Humburky.
Po tříkilometrové pěší turistice nás na zdejším koupališti přivítal pan starosta Lubomír Pešek, který nám pověděl něco o obci. Děti od něj dostaly vynikající nanuky, na kterých si po koupání pěkně pochutnaly a ještě jednou za ně moc děkujeme.
S nápadem dojít na návštěvu právě do obce Humburky, přišel pan Radek Kulicha a po skupinkách nás vodil k sobě domů, aby nám ukázal takovou malou farmu plnou zvířátek. Děti si je chovaly, hladily a prohlédly zblízka. Na všechno co je zajímalo, se mohly zeptat. Viděly plno mláďátek od týdenních morčátek, malých kuřátek, kachňátek po největšího králíka – belgického obra a třeba bažanta zlatého. Každému se líbilo něco jiného. Mně například kudrnatý bílý králík tzv. francouzský beran.
Třída 2. A se doběhla mezi koupáním podívat ještě na zahradu a zvířátka ke spolužačce Viktorce Dymešové, kde se všem také líbilo.
Na závěr s námi pan Kulich došel ke kapličce do nově zrekonstruovaného domu číslo popisné 61 a provedl nás svoji sbírkou všelijakých starých mlýnků a jiných historických předmětů i zajímavostí. Je to příjemné a moc hezky vymyšlené místo pro muzeum.
Před odchodem ještě velké poděkování a čekala nás už jenom pěkná procházka do Nového Bydžova.
Moc všichni děkujeme panu Radku Kulichovi za pěkný nápad a jeho čas, který nám všem věnoval i zdejšímu panu starostovi za milé přijetí.
S pozdravem a přáním krásných slunečných prázdnin Pavlína Strnková.
Můžete si prohlédnout několik fotek ZDE a TADY.

Soubory ke stažení

Žádost o uvolnění z předmětu (Tv,...) pdf

Žádost o uvolnění z vyučování (více dní - rekreace,...) pdf

Žádost o uvolnění z průběhu vyučování (odchod žáka 2. stupně k lékaři, ...) pdf

Přihláška do školní družiny pdf

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte pdf doc

Anketa
Využíváte knihobudku?
sýkora koňadra

Během víkendu 4. až 5. května se v budce s kamerkou, kterou provozuje ve svém areálu Základní škola Bezručova v Hradci Králové, vylíhla krásná ptáčátka sýkorek koňader. Video z budky je nonstop vysíláno na serveru Youtube. Přímý přenos zde